PRANIE I SUSZENIE

INSTRUKCJE PRANIA

Właściwe pranie ubrań nie tylko sprawi, że będą Ci one dłużej służyć, ale również pomoże zminimalizować negatywny wpływ na środowisko i oszczędzać zasoby naturalne. Wskazówki dotyczące prania i suszenia znajdziesz na metce produktu. Poniżej zamieszczamy też dodatkowe informacje.

Astraja, nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia odzieży, która nie jest prana i suszona zgodnie z zaleceniami. Jeśli zdecydujesz się łączyć wrażliwe tkaniny i kolory, to na własne ryzyko. Astraja może odmówić zwrotów na specjalne zamówienia w tych kombinacjach.

Kostiumy/odzież musi być prana osobno. Wywiń ubrania na lewą stronę. Użyj delikatnego płynnego detergentu, delikatnie prać ręcznie w dużej objętości zimnej wody. Natychmiast spłucz.

NIE dopuszczaj do zamoczenia odzieży. Osusz w czystym ręczniku i używaj grubego plastikowego wieszaka do wyschnięcia.

NIE używaj środków zmiękczających tkaniny. Środki zmiękczające tkaniny negatywnie wpływają na kleje stosowane w naszych kostiumach oraz odzieży, powodując odbarwienie folii na naszych tkaninach i odpadanie ozdób.

NIE czyścić chemicznie. Czyszczenie na sucho wykorzystuje ostre chemikalia, które mogą uszkodzić tkaninę i ozdoby używane w naszych kostiumach oraz odzieży.

NIE prasować. Ciepło z żelazka może stopić i / lub odbarwić delikatne tkaniny w naszych kostiumach oraz odzieży. Nadmierne ciepło może również osłabiać kleje stosowane do mocowania ozdób do kostiumów i powodować ich odpadanie.

 

Powtarzające się zużycie i pranie może spowodować odbarwianie lub utratę folii.


Alkohol we wszystkich produktach w aerozolu, takich jak lakier do włosów, wpływa na tkaniny. Przed zaaplikowaniem należy przykryć kostium/odzież. Perfumy i balsamy do ciała również mogą negatywnie wpływać na delikatne tkaniny. Dezodoranty i pot mogą sprawić, że tkaniny te będą odbarwiać, blaknąć lub tracić folię, szczególnie gdy dwa różne kolory spotykają się pod pachami. Zalecamy stosowanie czystego dezodorantu krystalicznego, który nie zawiera chlorowodorku glinu.


Siatka może potencjalnie zostać uszkodzona ze względu na sposób używania, który może zwiększyć obciążenie tkaniny. Możesz zamówić kostium/odzież z tego materiału, ale robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ Astraja nie gwarantuje żywotności tej tkaniny. Jeśli zdecydujesz się użyć siatki w projekcie, oznacza to, że Astraja nie będzie odpowiedzialna za wymianę lub naprawę kostiumów/odzieży. Barwienie kolorów lub zacieki kolorów mogą wystąpić, gdy tkanina biała lub ciemna jest połączona z tkaniną o kontrastowym, odpowiednio ciemnym lub jasnym kolorze. Jest to powszechny problem branżowy i jest oczywisty w pewnych warunkach, szczególnie gdy odzież w jasnym kolorze jest noszona pod ciemną odzieżą i / lub gdy wilgotne ubrania pozostaną w torebkach gimnastycznych. Firma Astraja nie jest w stanie zagwarantować, że nasze tkaniny nie będą odbarwiać, nawet poprzez przestrzeganie właściwych instrukcji prania, ze względu na indywidualny charakter procedury noszenia / prania każdego sportowca. Możesz zamówić dowolne połączenie tkanin i kolorów. Jeśli zdecydujesz się łączyć jasne i ciemne kolory, Astraja nie będzie odpowiedzialna za wymianę kostiumów/odzieży, jeśli wystąpą odbarwienia.


Środki zmiękczające tkaniny negatywnie wpływają na kleje stosowane w naszych kostiumach/ubraniach, powodując ścieranie folii na naszych tkaninach i odpadanie zdobień.

Tkaniny takie jak nylon / spandex, welur/velvet, mogą kurczyć się po zastosowaniu ciepła.

Należy pamiętać, że niektóre tkaniny o wysokim połysku są bardziej podatne na zużycie i blaknięcie niż inne tradycyjne, wytrzymałe i trwałe tkaniny. Hologram i Nylon / Spandex z folią (metaliczne) mogą być lekko matowe w miejscach ze zdobieniami z powodu zastosowania ciepła, mogą również kurczyć się po zastosowaniu ciepła.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Pranie, suszenie i prasowanie ubrania składają się na 36% jego całkowitego oddziaływania na środowisko naturalne przez cały czas używania.

Jeśli zaczniesz dokonywać bardziej świadomych wyborów, możesz zmniejszyć tę wartość nawet o połowę.

Aby pomóc naszej planecie i swojej garderobie, pierz ubrania rzadziej i w niższej temperaturze, rzadziej prasuj i unikaj suszenia odzieży w suszarce.

Wybór bardziej ekologicznych metod pielęgnacji sprawi, że ulubione ubrania będą Ci dłużej służyć. Zminimalizujesz swój wpływ na środowisko naturalne, a ubrania będą jednakowo czyste.

 

Pierz ubrania tylko, jeśli jest to konieczne
Nie pierz ubrań, które nie są brudne. W wielu wypadkach wystarczy tylko wietrzenie i szczotkowanie.

Pierz w niższej temperaturze
Astraja zawsze podaje w instrukcji prania najwyższą dopuszczalną temperaturę. Możesz jednak prać w niższej temperaturze, aby oszczędzać energię. Większość środków piorących działa tak samo dobrze w niższej temperaturze. Piorąc w 40°C zużywasz o połowę mniej energii, niż piorąc w 60°C. Astraja zaleca jednak, aby silnie zabrudzone ubrania i bieliznę zawsze prać w najwyższej dozwolonej temperaturze. Nie pierz ubrań w temperaturze wyższej niż podana na metce.

Zawsze napełniaj bęben pralki
Sortuj ubrania według kolorów i temperatury prania. Całkowicie napełniaj bęben pralki, staraj się jednak nie wciskać do niego zbyt wielu rzeczy. Pralka jest pełna, kiedy możesz położyć na ubraniach w bębnie zaciśniętą pięść, nie zgniatając ich. Używaj programu do prania, który oszczędza energię – jest on dostępny w większości nowoczesnych pralek.

Wybierz przyjazny dla środowiska środek piorący
Używaj środka piorącego, który nie zawiera wybielaczy optycznych ani fosfatów, ponieważ mają one negatywny wpływ na środowisko. Odmierzaj środek piorący zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Użycie większej ilości środka piorącego nie spowoduje, że ubrania będą czystsze. Aby prawidłowo odmierzyć płyn lub proszek, musisz wiedzieć, czy masz miękką, czy twardą wodę. Staraj się nie używać płynów zmiękczających.

Susz ubrania na powietrzu
Suszarki zużywają wiele energii, dlatego najlepiej suszyć ubrania na powietrzu. Aby skrócić czas suszenia, delikatnie odwiruj odzież przed wyjęciem z pralki.